Czym kierować się podczas zakupu kurtki na zimę?

Kurtka

Zakup odzieży wierzchniej na zimę to nie lada zadanie. Zwykle każdy chce kupić rzecz, która doskonale sprawdzi się w różnych warunkach pogodowych, a przy tym wszystkim będzie inwestycją na lata. Czym zatem kierować się wtedy, gdy przegląda się kurtki zimowe damskie? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, które na pewno ułatwią zakupy.

Jak wybrać dobrą kurtkę na zimę?

Na co należy zwrócić uwagę, gdy poszukuje się kurtki na zimę? Istotne jest to, w jaki sposób kurtka jest ocieplana. Jeśli chce się kupić rzecz, która sprawdzi się nawet na ogromnym mrozie, najlepszą opcją będzie po prostu kurtka puchowa, wypełniona naturalnym puchem gęsim. Takie kurtki są bardzo lekkie, a przy tym naprawdę ciepłe. Wybierając dłuższy model, z kapturem obszytym za pomocą futerka, do swojej garderoby dołoży się rzecz, w której z powodzeniem będzie można paradować po ulicach nawet podczas zimy stulecia.

Parka z podszewką z kożuszkiem

Kolejna genialna rzecz w szafie na zimę to parka z kożuszkiem. Dłuższa parka doskonale chroni nie tylko przed mrozem, ale również wiatrem. Jeśli jest wykonana z materiału wodoodpornego, będzie można nosić ją nawet wtedy, gdy z nieba pada deszcz lub deszcz ze śniegiem. Kaptur ozdobiony za pomocą futerka doskonale ochroni głowę. Taka parka będzie jak znalazł dla osób aktywnych, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i chcą robić to nawet zimą. Można wyjść w niej nawet w góry. Warto wybierać właśnie takie rzeczy na każdą pogodę, bo dzięki temu ma się w szafie odzież uniwersalną.

Krótka kurtka z wełny

Kurtka z wełenki, która przypomina po prostu krótki płaszczyk, to świetny wybór dla osób, które poszukują eleganckiej odzieży wierzchniej. Takie kurtki świetnie wyglądają nie tylko do spodni, ale też sukienek oraz spódnic. Można zakładać je do różnych butów, nawet do wysokich kozaków ze skóry. Dzięki temu ma się rzecz na wyjątkowe okazje, kiedy zimą trzeba stworzyć elegancką stylizację. Warto zdecydować się na rzecz z dobrej tkaniny, najlepiej z wełny lub mieszanki wełny i kaszmiru.

Polecany sklep z kurtkami: Brendi